Zderzenie pierwszego stopnia

Stało się! Uczestniczyliśmy w kolizji, z innym samochodem lub odpowiednim sprzętem stojącym na drodze. Na szczęście wypadek nie był poważny i wyszliśmy z tego cało i zdrowo, auto też wydaje się sprawne, jednak zderzak nie przetrwał takiego oblężenia. W tym wypadku konieczne jest udanie się do specjalisty albo samodzielna wymiana, byśmy dalej mogli bezpiecznie poruszać się po drogach.
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
I tym razem oczywiście o wiele ostrożniej. Nie jest to jednak aż tak prosta sprawa, jak mogłoby się na początku wydawać. Istnieje wiele, różnych sposobów zmiany zderzaka i mechanicy ciągle spierają się, który z nich jest najlepszy.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Zazwyczaj częściej mamy do czynienia z wymianą zderzaka przedniego. Unosimy więc samochód do przodu, otwieramy maskę i dopiero teraz możemy sprawdzić, w jaki sposób przykręcona jest ta część, jeśli chodzi o nasz konkretny model. Musimy też najpierw wypiąć wszelkie połączenia, na przykład ze światłami przeciwmgielnymi, co oczywiście również zależy od konkretnego pojazdu.
Przeczytaj równie ż: Jak dbać o system ogrzewania podłogowego elektrycznego?
Wykręcamy śruby, wypinamy zderzak i zakładamy nowy. Śrubki mocujące w zderzaku tylnym mogą czasami być ukryte pod poszyciem bagażnika. Jeśli je zlokalizujemy zadanie jest już znacznie ułatwione.
Odpinamy wszelkie przewody, odkręcamy śruby i zdejmujemy zderzak ze ślizgu. Warto też pomyśleć nad wymianą właśnie tej części, jaką jest ślizg, gdyż to najczęściej na niej utrzymuje się cały zderzak i jej uszkodzenie, chociaż minimalne, może być kluczowe dla sprawności całej konstrukcji. Z tak naprawionym samochodem nie straszna już będzie kolejna trasa.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Meble z polskiego drewna – dlaczego warto zainwestować?
Meble z polskiego drewna to nie tylko piękno i trwałość, ale również wygoda. Inwestując w produkty z lokalnych surowców, łączymy tradycję rzemiosła z nowoczesnym designem. Wybór takich rozwiązań przynosi korzyści zarówno użytkownikom, jak i środowisku oraz lokalnym społecznościom. W dalszej części a

Jakie korzyści przynosi recykling odpadów tekstylnych dla środowiska?
Recykling odpadów tekstylnych odgrywa istotną rolę w ochronie środowiska, redukując zanieczyszczenie oraz zmniejszając ilość odpadów. Proces ten umożliwia ponowne wykorzystanie materiałów, co ogranicza potrzebę produkcji nowych surowc ów, a także oszczędza energię i wodę. W artykule omówione zostaną