World of Goo

World of Goo to komputerowa gra logiczna z 2008 roku wydana przez 2D Boy na komputery osobiste z systemami operacyjnymi: Linux i Windows jak również na platformy mobilne: Android i iOS. Twórcami gry są: Kyle Gabler i Ron Carmel. Gra sprzedawana była w formie dystrybucji cyfrowej jak również na nośnikach CD. Wymagane: procesor 1GHz, 512 MB RAM i 100 wolnego miejsca na dysku i możemy rozpocząć przygodę z tą grą.

Gracz ma za zadanie w logiczny sposób używać „Glutów”, które łącząc się tworzą konstrukcję zgodnie z zasadami praw fizyki. Gra składa się z 4 rozdziałów a każdy rozdział z kilkunastu poziomów. Gra zawiera dodatek specjalny w postaci poziomu pod tytułem Światowa Korporacja Glut, w której można skonstruować wieżę a dzięki połączeniu z Internetem porównać ją z wieżami innych graczy. Plusem gry jest jej dostępność w formie online oraz na platformach mobilnych.

Dzięki technologii coraz lepszym wyświetlaczom w smartfonach przybywa użytkowników/graczy tej formy ze względu na wygodę i multifunkcyjność smartfonów.

Może Ci się również spodoba