Świat komunikatorów

Wszyscy używamy internetu również po to, aby porozumiewać się z innymi ludźmi. Chodzi o znajomych, przyjaciół czy rodzinę. Najbardziej podstawową formą komunikacji online są wiadomości mailowe – mają jednak pewne wady.

Czasami trzeba długo czekać na odpowiedź, przez co nie są one wirtualną namiastką „żywej” konwersacji. Co innego czaty – w okienku czatu rozmawiamy z kimś w czasie rzeczywistym i to zupełnie inna forma kontaktu. Dokładnie taki sam mechanizm zastosowano w przypadku popularnych komunikatorów, czyli programów, które umożliwiają rozmowy tekstowe, a czasami również głosowe na żywo.

W Polsce najwięcej użytkowników zebrała aplikacja Gadu-Gadu, a w skali globalnej liderem jest Skype. Oba pozwalają pisać ze sobą w czasie rzeczywistym, jak też konwersować na głos – nawet z wykorzystaniem kamer. Wybór aplikacji tego rodzaju jest oczywiście większy.

Do największych wad niektórych komunikatorów może należeć stosunkowo nieduża liczba użytkowników. Im jest ich więcej, tym większa szansa na to, że będziemy mieli z kim gawędzić.

Może Ci się również spodoba