Stany Zjednoczone i najważniejsze ze świąt

Jak wiemy naród amerykański jest bardzo patriotycznym, związanym i oddającym szacunek nie tylko władzy panującej w państwie w danym momencie, ale także symbolom narodowym, jakim jest chociażby flaga i hymn. Dlatego też nie dziwi nikogo fakt, iż ustawowo wyznaczone święta państwowe, obchodzone są tutaj z należytym szacunkiem i pewnego rodzaju oddaniem. Corocznie Amerykanie mają, co najmniej dziesięć dni uznanych, jako święta państwowe.

Ilość ich się zmienia ze względu chociażby na fakt, iż raz na cztery lata następuje zaprzysiężenie nowego Prezydenta a to wiąże się także z dniem świątecznym. Głównymi świętami, pomijając Boże Narodzenie i Nowy Rok są: po pierwsze dzień upamiętniający narodziny wielkiego, znanego na cały świat człowieka, którego działalność prowadzona na rzecz wyrównania praw człowieka a także równości rasowej, spowodowała wielkie zmiany w myśleniu całego świata. Chodzi tutaj o Martina Luthera Kinga.

Kolejnym wielkim dniem jest trzeci poniedziałek lutego, gdy obchodzone jest święto związane z rocznicą narodzin pierwszego amerykańskiego prezydenta, jakim był Jerzy Waszyngton.

Może Ci się również spodoba