Program kontra wirusy

Lista programów o bardzo różnych funkcjach jest długa. Ważne miejsce zajmują na niej aplikacje związane z bezpieczeństwem komputera oraz użytkownika.

Nie da się ukryć, że poruszając się po internecie jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw, z których najbardziej typowe to infekcje wirusami, trojanami czy robakami internetowymi. Można jednak z tymi maruderami walczyć, a pozwalają na to antywirusy.

To specjalne programy, których zadaniem jest odnajdywanie i usuwanie wszelkich przejawów złośliwego oprogramowania, będącego z reguły dziełem cyberprzestępców oraz hakerów. Propozycji w tej kategorii rozwiązań jest naprawdę sporo.

Są wśród nich zarówno cenione programy komercyjne, jak i darmowe, ale mimo swej bezpłatności wysoko notowane. Wśród rozwiązań płatnych wyróżnić warto Kaspersky – wywodzący się z Rosji skaner antywirusowy, który eliminuje niemal wszystkie znane infekcje.

Amerykańscy programiści mogą pochwalić się programami Symantec oraz Norton – ten ostatni ma jednak dość istotną wadę jaką jest wysokie zużycie zasobów komputera. Na gruncie darmowych opcji wyróżnia się czeski Avast oraz niemiecka Avira.

Może Ci się również spodoba