Problem imigrantów

Jakiś czas temu przywódcy trzech krajów Europy, w których do tej pory konsekwentnie realizowano politykę wielokulturowości, czyli Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, zgodnie ogłosili, że idea ta nie zdała egzaminu. Na czym polega główny problem z imigrantami? Wypowiedzi polityków z pewnością nie były skierowane do przybyszy z Europy, ale do tych, którzy wywodzą się spoza jej obszaru.

Mowa tu oczywiście o imigrantach z Afryki lub Azji bo to właśnie ich obyczaje i tradycje są dla Europejczyków najtrudniejsze do zaakceptowania. Jednocześnie przyjeżdżający z tych krajów mają tendencję do zamykania się we własnym środowisku – nie mają ochoty poznawać miejscowych, a nawet uczyć się ich języka.

zapraszamy na naszą stronę http://www.fizjo-forma.pl/ nowe wydanie, nowe informacje

To z kolei prowadzi do niewiedzy, narastania stereotypów i obopólnej niechęci. W Wielkiej Brytanii nastroje antyimigranckie mają także podłoże ekonomiczne.

Ze względu na wyjątkowo korzystny system pomocy socjalnej, wiele osób przyjeżdżało do tego kraju nie aby znaleźć w nim pracę, ale żyć z zasiłków. Taka „zasiłkowa turystyka” odbijała się niekorzystnie na finansach państwa i powodowała złość Brytyjczyków.

Może Ci się również spodoba