Oprawy oświetleniowe muszą być wytrzymałe

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zamontowanie lamp, które nie będą w żaden sposób osłonięte, a więc będzie można dotknąć klosza czy żarówki. Czasami jest tak, że musimy dane oświetlenie zabudować, żarówka musi być dobrze chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych, a co się z tym wiąże, musimy mieć pewność, że przez długi czas użytkowania, nic złego nie będzie się z nią działo.

Dlatego właśnie musimy popatrzeć, jakie oprawy oświetleniowe są nam proponowane, tak abyśmy mieli pewność, że to co wybierzemy będzie nam idealnie pasowało.

Oprawy oświetleniowe mają różne wielkości

Czasami chcemy, aby nasze oświetlenie było praktycznie niewidoczne, aby nie włączone było zakryte dla postronnych osób.

Wówczas warto popatrzeć na oprawy oświetleniowe, które będą prezentowały niewielkie rozmiary i dodatkowo jeszcze będą okrągłe. Wówczas możemy być pewni, że idealnie je wkomponujemy w ścianę, albo sufit, a ponieważ poza szkłem przepuszczającym światło, mają dookoła siebie cienki pasek metalu, to możemy być pewni, że są bardzo delikatne.

Ale do wyboru mamy także specjalnie wzmacniane oprawy oświetleniowe, które spokojnie możemy zamontować w podłodze, czy to w domu czy na dworze. Są one bardzo wytrzymałe, są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo jeszcze mamy pewność, że nawet najechanie na nie, nie wyrządzi im żadnej krzywdy.

Dlatego właśnie takie oprawy oświetleniowe bardzo często są wykorzystywane do oświetlania od spodu budynków, jak również do wyznaczania krawędzi podjazdu, tak abyśmy wiedzieli, jak jechać, żeby nie wjechać na trawę. To wszystko właśnie sprawia, że dokładnie musimy się zastanowić, jak takie oprawy mają wyglądać.

Oprawy oświetleniowe mogą być okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Wzmacniane do montowania na zewnątrz i słabsze do montowania w środku.

Dlatego dokładnie musimy się zastanowić, które z nich są nam potrzebne, tak abyśmy wiedzieli, że po zamontowaniu w wyznaczone miejsce, faktycznie dobrze będą spełniały swoje zadanie, a my przez lata nie będziemy musieli się przejmować koniecznością ich wymiany na inne modele.

Może Ci się również spodoba