Obróbka audio i wideo

Niektórzy z nas lubią coś nagrywać i filmować – choćby w pełni amatorsko. Jeśli tak jest, to trzeba mieć również odpowiednie programy, za pomocą których uda się takie treści łatwo obrobić i przygotować do udostępnienia. W internecie można znaleźć wiele aplikacji do edycji filmów oraz plików dźwiękowych.

Część z nich to wydania bezpłatne, jednak niektóre mają dość ograniczone funkcje i nie pozwalają na zbyt wiele modyfikacji. Co ciekawe jednak, nawet system Windows ma w swoim składzie interesujący program – Windows Movie Maker. Nie tylko pozwala on na szybką i dość łatwą edycję filmów, ich montaż i dodawanie napisów czy efektów.

Można za jego pomocą kilkoma kliknięciami myszy wysłać gotowy film bezpośrednio na konto w serwisie YouTube lub na Facebooka. Co się tyczy samego dźwięku, za najlepszy darmowy edytor audio uchodzi aktualnie aplikacja Audacity. Jest ona efektem pracy społeczności programistów.

Pozwala na łączenie plików ze sobą, wycinanie ich fragmentów, dodawanie efektów i nakładanie ścieżek na siebie. Z tego powodu jest chętnie wybierany nawet przez niektórych profesjonalistów.

Może Ci się również spodoba