Nowe cele cyberprzestępców

Skala cybeprzestępczości systematycznie wzrasta, a internetowi złodzieje stają się coraz pewniejsi siebie. Nic więc dziwnego, że zwiększa się również liczba klientów sklepów internetowych i konsumentów wykonujących inne transakcje online, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Na jakich nowych celach w 201 roku skupią się cyberprzestępcy? Według ekspertów hackerzy skupią się w tym roku głównie na łamaniu prywatności użytkowników.

Pojawiają się spekulacje, że będzie to czas ogromnych wyzwań dla firmy Apple – jeśli chodzi oczywiście o względy bezpieczeństwa. Związane jest to m.in.

z nową usługą płatności Apple Pay. Hackerzy liczą, że jako nowa będzie miała pewne luki, które uda im się wykryć i wykorzystać do zdobycia pieniędzy. Poza tym rośnie liczba cyberprzestępców próbujących stworzyć złośliwe oprogramowanie i wirusy na system OS X.

Jeżeli im się to uda Apple straci jedną z największych przewag nad Windowsem. Fachowcy ostrzegają też, że wszelkie ataki przeprowadzane za pośrednictwem internetu będą stawały się coraz bardziej wyszukane.

Może Ci się również spodoba