Niemcy

Nasi zachodni sąsiedzi mają zarówno ciekawą historię jak i tradycję kulturalną. Ich świętowanie i celebrowanie najróżniejszych, szczególnych dni jest dla nas bardzo ciekawe, ponieważ u nas niespotykane a charakterystyczne tylko dla tamtego regionu.

Bardzo dużą częścią stałych świąt obchodzonych w obrębie Państwa niemieckiego stanowią święta kościelne wywodzące się z tradycji chrześcijańskiej, które na stałe wpisane są w życie ludności i tradycji tego kraju. Jednakże niemieccy sąsiedzi obchodzą także święta, będące narodowymi a mające charakter i podłoże historyczne.

https://www.formeds.com.pl/cat/99/Serce-i-uklad-krazenia najtaniej dentysta rentgen zębów poznań rtg zębów w Poznaniu http://suplementydiety.net/

Są to przede wszystkim obchodzony 31 października- Dzień Reformacji oraz celebrowany 3 października Dzień Jedności Niemiec. Połączenie się do niedawna jeszcze dwóch odrębnych państw, Niemiec Wschodnich i Zachodnich, w jedno, zjednoczone państwo corocznie celebrowane jest przez mieszkańców.

Może nie jest ono uwieczniane wielkimi i masowymi imprezami plenerowymi, jednakże w większości miast odbywają się festyny i spotkania, także o podtekście politycznym, bezpośrednio związane z tamtym wydarzeniem.

Może Ci się również spodoba