Lampy DIY – kilka oryginalnych inspiracji

Lampy to urządzenia bez których ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek wnętrze. Odpowiednio dobrane światło może nadać pomieszczeniu całkowicie inny styl i niepowtarzalny nastrój. W dzisiejszym świecie bardzo wiele użytecznych produktów tej sfery można znaleźć w setkach sklepów. Jest jednak jeden problem – zazwyczaj te fajniejsze są dość drogie, a nie każdego stać na takie wydatki. Dziś na popularności zyskują rozwiązania, które realizuje się samemu.

Chodzi oczywiście o popularne DIY, czyli do it yourself. Do realizacji tego typu przedmiotów używa się zazwyczaj niestandardowych materiałów, które nie zawsze od razu kojarzą się z konkretnym przeznaczeniem. Dla wszystkich tych, którzy chcą odmienić swoje wnętrze, a przy tym nie wydać zbyt dużo pieniędzy, przygotowaliśmy kilka inspiracji, dzięki którym można zrobić lampę samemu, a przy tym fantastycznie spędzić wolne chwile w ujęciu nieco bardziej kreatywnym:

  • Pierwszy pomysł zrodził się dzięki wykorzystaniu starego szkła, najczęściej słoików. Jest to bardzo tania forma lampy, ponieważ ten materiał znajdziemy prawie w każdym domu! Ważne jest, aby dobrze dobrać słoiki pod rozmiar żarówek. Jeśli będą one w różnych rozmiarach – nada to lampie szczególnego wyrazu.

    Dodatkowo można pomalować je we wzory w ulubionym kolorze, dzięki czemu emitowane światło będzie bardziej różnorodne;

  • Abażur do lampy można zrobić niemalże ze wszystkiego. Zadowoleni będą również miłośnicy muzyki, którzy mogą do pomieszczenia wpuścić nieco swojego hobby i uwolnić wodzę fantazji. Za abażury mogą posłużyć bębny od starej perkusji, a za listwę gitara klasyczna, z której środka wychodzić będą kable. Jeśli pomalujemy taką konstrukcję ulubionym kolorem farby, możemy być pewni, że duma nas będzie rozpierać, a pomieszczenie stanie się radośniejsze;
  • Jeśli nasze mieszkanie jest umeblowane w nieco nowocześniejszym wydaniu, nie musimy decydować się na drogie rozwiązania oświetleniowe. Świetnym materiałem, które pasuje do takich wnętrz jest chociażby metal.

    Metalowych inspiracji do stworzenia lamp jest wiele. Jednym z nich może być przykładowo nawet koszyk na ziemniaki. Uwierzcie, że efekt końcowy będzie powalający i zachwyci wszystkich odwiedzających nas gości;

  • Dla tych, którzy mogą cieszyć się wysokimi sufitami w pokoju, świetną alternatywą na drogą lampę będą…szklane butelki! Najtrudniejsze w tym pomyśle jest wykonanie, ponieważ trzeba odciąć denka. Nie ma jednak co załamywać rąk i podjąć wyzwanie, bo rezultat takiej pracy będzie w rzeczywistości niebanalny i bardzo oryginalny.

.

Może Ci się również spodoba