Kanada i święta narodowe

Jak w wielu krajach, najważniejszym świętem narodowym jest dzień, w tym przypadku zwany, Canada Day, czyli Dzień Kanady. Jest to święto ustanowione na pamiątkę proklamowania federacji zwanej od 1867 roku, Kanadą.

Było to złączenie się czterech niezależnych prowincji dzięki, któremu powstał jeden wielki kraj. Kanadyjczycy obchodzą ten dzień bardzo hucznie i z dużym rozmachem, spotykają się, wspólnie grillują, uczestniczą w festynach, wspólnie oglądają pokazy sztucznych ogni.

Do świąt państwowych zalicza się także dzień będący uczczeniem dnia urodzin angielskiej królowej Wiktorii. Ten dzień stanowi także moment uczczenia narodzin obecnie panującej na angielskim tronie królowej Elżbiety II, która jest obecnie kanadyjską głową stanu.

W kanadyjskim kalendarzu świątecznych dni, będących świętami państwowymi, mieszczą się także i Święto Pracy, Dziękczynienia, Pamięci, Boże Narodzenie Wielki Piątek czy też oczywiście Nowy Rok. To właśnie one są celebrowane i najczęściej obchodzone przez kanadyjską ludność, w sposób odpowiadający ich tematyce.

Może Ci się również spodoba