Jak wykorzystać folię spożywczą w kuchni?

Mogłoby się wydawać, że miejsce folii spożywczej jest przede wszystkim kuchni. I choć rzeczywiście znajdziemy mnóstwo sposobów na to, jak wykorzystać folię w kuchni, to jednak warto wspomnieć o tym, że istnieje także wiele innych zastosowań folii spożywczej – często nawet takich, o których byśmy nie pomyśleli. No bo jak się okazuje, folię można wykorzystać także przy przeprowadzce, podczas podróży czy w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.

Świetnie nada się do zabezpieczenia niektórych przedmiotów, uchroni nas przed rozlaniem się kosmetyków w podręcznym bagażu, jak również spowoduje, że staniemy się piękniejsi. Tak czy siak, najwięcej zastosowań dla folii spożywczej znajdziemy jednak chyba w kuchni, a wśród najczęściej wymienianych mamy:

  • opakowanie jedzenia,
  • utrzymanie świeżości produktów spożywczych,
  • przygotowanie jajek sadzonych,
  • zapobieganie przejmowaniu zapachów z zamrażarki,
  • wyciągniecie z wina posmaku korka.

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie folii spożywczej w kuchni pozostaje opakowanie jedzenia właśnie w taką folię.

Dzięki temu z łatwością możemy zrobić sobie ulubioną kanapkę do pracy czy do szkoły, a następnie nie martwić się, że po drodze gdzieś nam się rozleci. Dodatkowo, pakując jedzenie w folię spożywczą mamy pewność, że pozostanie ono świeże na dłużej. Co ciekawe, za pomocą folii możemy też na przykład regulować dojrzewanie bananów – wystarczy zawinąć ich końce w folię, dzięki czemu nie dojrzeją one zbyt szybko.

Folia przyda nam się także wtedy, kiedy chcemy przygotować jajka sadzone – użycie foli spowoduje, że będziemy w stanie ugotować idealne jajko. Za sprawą folii z łatwością poradzimy sobie również z jednym z największych problemów, z jakimi spotykamy się w kuchni, w szczególności latem. Mowa tutaj o muszkach owocówkach, których z łatwością można się pozbyć właśnie przy pomocy folii – wystarczy owinąć nią miskę z kilkoma owocami, a następnie zrobić kilka otworów, aby stworzyć swego rodzaju „pułapkę” na niepożądane w kuchni owady.

Folia spożywcza jako nieodłączny element kuchni

https://www.interlan.pl/

Pakowanie jedzenia czy przygotowywanie pokarmów za pomocą folii to oczywiście nie wszystko. Znakomicie można ją wykorzystać także do utrzymania porządku w kuchni – najlepszym tego dowodem jest zastosowanie jej w lodówce, czyli owinięcie półek, aby w razie zabrudzeń móc łatwo wymienić po prostu folię na nową. Dodatkowo, za sprawą folii zapobiegniemy też przedostawaniu się na mrożone pokarmy niechcianych zapachów oraz wyciągniemy z ulubionego wina posmak korku.