Independent Games Festival

Independent Games Festival, czyli festiwal gier niezależnych odbywający się, co roku podczas konferencji deweloperów gier. Festiwal odbywa się od 1998 a wszystko po to by wspierać i motywować rozwój niezalżnych gier komputerowych.

www.interpretacja.net.pl

Dodatkowym wątkiem tego festiwalu jest nagradzanie najlepszych twórców, rozdawane są nagrody pieniężne. Ceremonia podzielona jest na dwie części, pierwsza to konkurs główny Independent Games Festiva a druga Independent Games Festiva Showcase Student.

Rozdawanych jest dziewięć nagród: nagroda główna Seumasa McNally’ego, nagroda dotycząca innowacyjności, doskonałość w grafice, nagroda za dźwięk, nagroda doskonałość w projektowaniu, doskonałość technologiczna, najlepsza gra mobilna i oczywiście nagroda publiczności. Nagrody w postaci pieniężnej od trzech do pięciu tysięcy dolarów.

W 2013 roku pojawiła się również nagroda za narrację w kwocie trzech tysięcy dolarów. W drugiej części są przyznawane dwie nagrody: pierwsza to zwycięzca pokazu studenckiego IGF a druga to najlepsza gra studencka i tu wysokość nagrody od tysiąca do trzech tysięcy dolarów.

W przypadku pierwszej nagrody jest aż ośmiu laureatów.

Może Ci się również spodoba