Independent Games Festival

Independent Games Festival, czyli festiwal gier niezależnych odbywający się, co roku podczas konferencji deweloperów gier. Festiwal odbywa się od 1998 a wszystko po to by wspierać i motywować rozwój niezalżnych gier komputerowych.

Dodatkowym wątkiem tego festiwalu jest nagradzanie najlepszych twórców, rozdawane są nagrody pieniężne. Ceremonia podzielona jest na dwie części, pierwsza to konkurs główny Independent Games Festiva a druga Independent Games Festiva Showcase Student.

Rozdawanych jest dziewięć nagród: nagroda główna Seumasa McNally’ego, nagroda dotycząca innowacyjności, doskonałość w grafice, nagroda za dźwięk, nagroda doskonałość w projektowaniu, doskonałość technologiczna, najlepsza gra mobilna i oczywiście nagroda publiczności. Nagrody w postaci pieniężnej od trzech do pięciu tysięcy dolarów.

W 2013 roku pojawiła się również nagroda za narrację w kwocie trzech tysięcy dolarów. W drugiej części są przyznawane dwie nagrody: pierwsza to zwycięzca pokazu studenckiego IGF a druga to najlepsza gra studencka i tu wysokość nagrody od tysiąca do trzech tysięcy dolarów.

W przypadku pierwszej nagrody jest aż ośmiu laureatów.

Może Ci się również spodoba