Gry edukacyjne

Gry edukacyjne to jeden z rodzajów gier opartych na tym by dzieci, do których są one skierowane miały jasno wytyczony cel, aby bawiąc się jednocześnie mogły poznawać.

Gra jak każda inna niesie za sobą ryzyko, że dziecko będzie zdecydowanie bardziej wolało żyć w wirtualnym świecie niżeli rzeczywistym, ale jeśli gra ma jakiś cel to jest to połowa sukcesu.

Gry edukacyjne projektowane są z założeniem, że skierowane są do konkretnej grupy wiekowej i najczęściej od pewnego etapu życia również z podziałem na płeć, (jeśli są to małe dzieci zwykle nie ma aż tak dużego znaczenia, jaka jest ich płeć).

To wszystko, choć zdawać może się całkowicie bez znaczenia, jest bardzo ważne edukacja, jaką by nie była również musi być dostosowana do gracza.

Wiadomo, że żadna z gier nie będzie dostosowana indywidualnie do każdego z graczy, bo jest to naturalnie niemożliwe, niemniej jednak należy założyć, do jakiej grupy docelowa producent chce trafić, w jaki sposób chce spełniać misję gry, czyli edukować czy to poprzez zagadki czy jeszcze inną formę.

Może Ci się również spodoba