Europa

Poznając i analizując temat świąt narodowych w najróżniejszych państwach świata, możemy rozpocząć jego przegląd od państw najbliższych nam Polakom.

Jesteśmy przecież mieszkańcami Polski, a co za tym idzie mieszkańcami Europy i to z tym kontynentem najbardziej się identyfikujemy.

Staramy się choćby mentalnie uczestniczyć w otaczającym nas świecie, staramy się oglądając codzienne wiadomości przekazywane za pomocą mediów, choćby posiąść jakąkolwiek wiedzę na temat tego, co dzieje się dookoła nas.

Oczywiście zawsze najbardziej zainteresowani jesteśmy tym, co dotyczy nas bezpośrednio, ale sprawy dotyczące innych państw nie są nam obce.

W naszej bliskości, już za granicami sąsiedzkich państw działy się najróżniejsze wydarzenia, które na przestrzeni wielu lat wpływały na kształtowanie się tamtej państwowości.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, jakie to wspomnienia są dla naszych zagranicznych sąsiadów najważniejsze, a przecież warto posiadać takową wiedzę, choćby po to, aby rozwijać własne horyzonty jednocześnie mając świadomość historii dziejącej się obok nas.

Może Ci się również spodoba