Classmates.com i Nasza-klasa.pl – tutaj wszystko się zaczęło

Jeżeli wogóle mówić o portalach społecznościowych należy przede wszystkim rozpocząć od pierwszego tego typu serwisu, jaki powstał w 1995 roku. Był to portal classmates.com, którego zamierzeniem było skupienie w jednym miejscu grupy osób uczęszczających do tej samej szkoły. Dzięki temu tworzył się wirtualny dziennik klasy, a każdy z uczniów mógł udzielać się w rozmowie ze wszystkimi jednocześnie lub indywidualnie.

Oczywiście bardzo szybko powstał polski odpowiednik, jakim była Nasza-klasa.pl, znana dzisiaj jako NK.pl. To jeden z pierwszych portali na którym praktycznie każdy miał swoje konto.

Dzięki bazie wszystkich szkół, bardzo szybko można było odszukać nie tylko uczelnie, ale także liceum, podstawówkę, a nawet przedszkole. Dzięki tak genialnemu pomysłowi ilość użytkowników bardzo szybko osiągnęła wysoki pułap, co skutkowało nieraz przeciążeniem serwerów. Choć NK.pl nadal dobrze funkcjonuje to jednak wiele osób przerzuciło się na bardziej nowoczesne serwisy, gdzie nie ma już takiego przywiązania do konkretnej grupy.

Może Ci się również spodoba