Nowoczesne ataki na bankomaty

Bankomaty to jedne z najczęściej atakowanych przez hackerów urządzeń elektronicznych – między internetowymi przestępcami, a bankami toczy się wręcz bitwa. Cyberzłodzieje wymyślają coraz to nowe metody kradzieży, natomiast instytucje finansowe chcą być o krok przed nimi, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Jedną z najnowocześniejszych sposobów ataków na bankomaty, jest atak elektroniczny.
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
Na czym on polega? W skrócie bankomat zamienia się w jednorękiego bandytę, który wypluwa z siebie ogromną ilość pieniędzy. Jak to możliwe? Metoda ta polega na podpięcia do rdzenia bankomatu elektronicznej płytki, która symuluje zasobnik z pieniędzmi. Wszystko to odbywa się za pomocą portu USB.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Dzięki temu bankomat „myśli”, że zasobnik pozostaje nietknięty. W rzeczywistości zostaje od podłączony do komputera przestępcy, a ten za pomocą odpowiedniego oprogramowania wymusza na bankomacie wydanie pieniędzy. Takie połączenie dwóch metod ataku: fizycznej i informatycznej, wymaga od banków o wiele lepszego systemu zabezpieczeń.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachów, z którymi radzi sobie dekarz?
Często jednak bankomat musi być po prostu bardzo dobrze chroniony fizycznie, aby wszelkie podejrzane osoby były od razu wyłapywane przez ochroniarzy.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jak ocenić postępy w nauce języka angielskiego na platformie e-learningowej?
Ocena postępów w nauce języka angielskiego na platformie e-learningowej jest kluczowa dla efektywności procesu edukacyjnego. Monitorowanie osiągnięć pozwala dostosować program do potrzeb ucznia oraz zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Nauka online oferuje elastyczność i dostępność kursów dla

Jakie korzyści przynosi recykling odpadów tekstylnych dla środowiska?
Recykling odpadów tekstylnych odgrywa istotną rolę w ochronie środowiska, redukując zanieczyszczenie oraz zmniejszając ilość odpadów. Proces ten umożliwia ponowne wykorzystanie materiałów, co ogranicza potrzebę produkcji nowych surowców, a także oszczędza energię i wodę. W artykule omówione zostaną