Niekończąca się historia

Są takie gry, które mogą trwać nieskończenie długo przykładem takiej gry jest The Sims. To komputerowa gra symulacyjna wyprodukowana przez firmę Maxis, jest grą jednooosobową. Jej sprzedawalność liczona jest w kilkunastu milionach od momentu wydania.

Polska wersja została wydana w 2000 roku. Gra polega na planowaniu życia poprzez wszystkie czynności społeczności Simsów. Gracz musi pamiętać o podstawowych potrzebach każdego „posiadanego” Sima takich jak: higiena osobista, sen, rozrywka, rozwój.

Jeśli potrzeby nie zostają spełnione przez gracza może on się rozchorować następnie umrzeć, ale jest też oczywiście druga strona – zadbany Sim jest szczęśliwy, może założyć rodzinę i żyć tak długo jak gracz będzie miał ochotę grać. Simy przejmują same inicjatywę lub mogą nawet odmówić wydanej im komendy. The Sims to przykład gry komercyjnej, którą pokochało wielu graczy w śród nich przede wszystkim dzieci i młodzież, ale nie brakuje dorosłych zwolenników tej niekończącej się gry bez wyznaczonych poziomów trudności czy celu, jaki ma zostać finalnie osiągnięty.

Może Ci się również spodoba